Aktuality
>>  (1/61)

PROJEKT - MÁME RÁDI ZVÍŘATA
Světový den zvířat, který v kalendáři připadne na 4. října, slaví všichni, kdo milují zvířata. Slaví se každoročně v den narození jejich patrona, svatého Františka z Assisi.

Proto každým rokem, na naší škole realizujeme projektové vyučování s tématem zvířata a jejich péče a ochrana. Program po celý týden je velice rozmanitý. Od návštěvy Kotulovy dřevěnky, kde si žáci mohou prohlédnout domácí zvířata nebo kreslení různých živočichů s panem malířem Dostálem. Projekt zakončila ukázka agility se psy, která se dětem velmi líbila.

Po celý týden se ze školního rozhlasu ozývala p. uč. Vávrová, která komentovala celý průběh, ale také sdělovala žákům informace, vtipné básničky nebo zajímavosti o zvířatech.

A aby to nebyla jen pouhopouhá teorie, v pátek se děti pochlubily svými domácími mazlíčky, které si v přepravkách a klecích přinesly z domova. Celá škola se tak proměnila v netradiční ZOO. Žáci tak představili své mazlíčky a pochlubili se svými znalostmi.

A aby toho nebylo málo, celý týden se konala tradiční sbírka pro psí útulek MAX v Havířově. Žáci opět nezklamali a nosili hlavně granule, pamlsky, piškoty, misky, hračky a další pomůcky. Do sběrové akce se zapojili nejen naši nejmenší prvňáčci, ale také přípravný ročník.

Cílem uvedených aktivit bylo dětem připomenout, jak jsou zvířata pro náš život důležitá, co nám přinášejí, jak nás obohacují a jak nám pomáhají.

Mgr. Nikola Vávrová
datum vložení: 18.10.2019Společně víme víc
Žáci naší školy se připojili k celostátnímu projektu dobrovolnictví – 72 hodin

Opět jsme přiložili ruku k dílu a stali se součástí celostátního projektu "72 hodin". Dobrovolnické aktivity se pod záštitou Ministerstva školství a kultury ČR konaly již poosmé. Tentokrát jsme pomáhali druhým lidem i svému okolí.

Žáci 7. A a 7.B třídy se ve smíšených družstvech utkali ve společenskovědní hře Acitivity. S klienty havířovského domova seniorů, střediska Luny, vytvořili společná družstva, aby porovnali své vědomosti, pohotovost i nápaditost při luštění nejrůznějších hádanek, které v sobě každodenní život skrývá. Došlo tak na schopnost rychle se vyjadřovat – obecné jevy popisovat slovy, kresbou vyjádřit či předvést pomocí pantomimy. Společně jsme zažili radost z poznání, úspěchu dobrého odhadu či týmové práce. To bylo a je smyslem naší návštěvy. Zkrátka, když se spojí nevázanost mládí se zkušeností těch dříve narozených, úspěch je zaručen a dobrá věc dostává smysl.

Další část dětí ze 7. tříd pak zamířila k břehům řeky Lučiny. „Vyzbrojeni“ ochrannými rukavicemi a pytli na odpadky pak během jednoho dopoledne „odlehčili“ naší řece od předmětů, které do přírody nepatří.

Dobrý pocit měli všichni, kteří svou trochou přispěli. K úsměvu, radosti, čistšímu prostředí. To vše je totiž důležitou mozaikou našich životů.

Monika Hrabalová
Kateřina Juřicová
datum vložení: 18.10.2019PROJEKT 72 HODIN – POMÁHÁM, PROTOŽE CHCI
Dne 9. 10. 2019 navštívila naše třída 8. B ze ZŠ Žákovská v Havířově v rámci projektu 72 HODIN Centrum ambulantních a pobytových sociálních služeb SANTÉ v Havířově–Podlesí. Když jsme tam šli, měli jsme zvláštní pocit, protože jsme nevěděli, co nás čeká. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a zaměstnankyně nás centrem provedly. Prostory SANTÉ jsou velmi útulné a hezké. Klienti, kteří byli velmi příjemní a milí, tam vyrábí různé ozdobné kolíčky, mýdla, věci z keramiky a podobné výrobky. Také jsme se podívali do tkací místnosti, bylo to zajímavé. Šli jsme do tamní keramické dílny, kde nás pohostili a mohli jsme si vyrobit maličkost z keramiky nebo nějaký šperk. A protože naším cílem nebyla jen návštěva, ale především ochota pomoci, nabídli jsme pomocnou ruku a vyrazili s vypůjčenými hráběmi na jejich zahradu plnou spadaného listí a začal úklid. Šlo nám to pěkně od ruky. Shrabané listí jsme vyhodili do popelnice na BIO odpad a rozloučili se. Cestou zpět do školy jsme ještě zašli do lesoparku, kde jsme posbírali odpadky a vysypali je do popelnic. Den se vydařil a jsme velmi rádi, že jsme také my mohli pomoci.

Diana Oravcová a Jan Volf

žáci ZŠ Žákovská
datum vložení: 13.10.2019>>  (1/61)

Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena