Aktuality
<<   >>  (2/65)

Abeceda peněz
Dne 5. 2. 2020 žáci 4. tříd navštívili pobočku České spořitelny na Náměstí republiky v Havířově.

Zapojili se do projektu ČS s názvem "Abeceda peněz". Ten je určen pro žáky škol v rámci zlepšování finanční gramotnosti u dětí.

Fotografie budou k dispozici již brzy.

Mgr. Nikola Vávrová
datum vložení: 07.02.2020Jak jsme navštívili Poslaneckou sněmovnu
Žáci naší školy byli Magistrátem města Havířova v rámci programu MAP II pilotně vybráni k cestě do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na konci ledna se tak 15 z nás, deváťáků, vydalo vlakem do Prahy. Moc jsme se těšili jednak na naše hlavní město, jednak na nová poznání. Vždyť kdo z Vás se do našeho parlamentu už podíval?

Po výborném obědě v Havelské koruně jsme zamířili na Pražský hrad, pak hned do budov Parlamentu ČR. Tam jsme zhlédli videoprezentaci o historii a vzniku této instituce. V konferenční místnosti nás pak čekali poslanci Josef Bělica současný havířovský primátor a Ivo Vondrák současný moravskoslezský hejtman. Diskutovali jsme s nimi o spoustě témat: jak snížit emise, zlepšit ovzduší v našem městě, zkrátka o otázkách, které se týkají naší budoucnosti. Řada došla i na nové investice ve městě. Jde o spoustu peněz, proto je podle mne dobré, že o tom víme také my, mladí, a naše názory si někdo vyslechl.

Hlavní část dne, Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR. Nejdřív důsledná kontrola, to už je v dnešní době běžné. A pak rovnou do galerie k přímému sledování jednání. Program dne byl zajímavý. Koronaviry a zabezpečení naší země, o tom mluvil ministr zdravotnictví, hovořilo se také o povinných maturitách z matematiky, tak to jsme i my zvědavi, jak to nakonec bude. Poslanci docela živě o všem diskutovali, pohybovali se sem a tam. Pozorně jsme nasávali atmosféru sněmovny, na vlastní oči jsme viděli, jak to ve sněmovně chodí a udělali si vlastní názor. A jsme moc rádi, že jsme tu možnost měli.


Michal Horák, 9. B
datum vložení: 03.02.2020Vánoční akordy v Ostravě
Tato celorepubliková soutěž dětských pěveckých sborů se koná co 2 roky v prosinci v KD Akord v Ostravě. Již tradičně naši školu i město reprezentuje nejstarší a nejzkušenější sbor Rozmarýnek.

I přes to, že zavládla mezi dětmi viróza, nachlazení a angína a zúčastnilo se jich pouhých 26, bojoval sbor hrdě a statečně! Ve vysoké konkurenci si nakonec vyzpíval ZLATO! I porota nás velmi pochválila. A kromě diplomu se zlatem si sbor odvezl ocenění poroty za skladbu Cold snap, kterou mnoho posluchačů mohlo slyšet i na vánočním koncertu školy. Je to ta čepičková, kuckací a pčíkací. I herecký výkon sbormistryně a korepetitorky vzaly za své a rozesmály nejen porotu, ale i diváky. No, a nakonec sbor ještě vyhrál věcné dary, a to moderní tamburínu a havajský hudební nástroj ukulele. A sbor pokračuje dál, neboť další soutěže a vystoupení se kvapem blíží...

Mgr. Janina Ptaková
datum vložení: 15.12.2019<<   >>  (2/65)

Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena