Výjezd do Anglie

Recenze na zájezd do Anglie


Ve dnech 24. – 30. 10. 2016 jsme se zúčasnili zájezdu do Velké Británie. Celkem tam jelo 40 žáků 2. stupně, kteří úspěšně zvládli test. Dálkovým autobusem jsme cestovali cca 24 hodin a tak byla cesta trochu nepohodlná. Naši milí řidiči však co 3-4 hodiny zastavovali. Dále jsme v Calais nastoupili na trajekt, kterým jsme jeli necelé 2 hodiny a myslím, že mnoho z nás si na něj nemůže stěžovat.
Naše první zastávka byla v Lodýně kde jsme navštívili různé památky např. Big Ben, Houses of Parlament, Buckinghamský palác aj. Po náročných dvou dnech jsme konečně dorazili k našim rodinám. Obvykle nás bylo v rodině víc (2 – 4) a v pohodě jsme se dorozuměli. Kromě noclehu jsme dostávali večeři, snídani a obědový balíček.
Od pondělí do středy jsme dopoledne navštěvovali místní školu. Po testu jsme byli rozděleni do tří tříd. Anglické učitele musíme hodnotit kladně, protože se opravdu snažili nám Čechům vše vysvětlit nebo popsat. Vždy odpoledne jsme chodili na další místa. V Brightonu jsme navštívili mořský svět a přístavní molo. Nebo Bílé útesy ze kterých jsme šli 12 km až do centra města Eastbourne. Také jsme se projeli lodí kolem přístavu a navštívili loď admirála Nelsona. Poslední den jsme se šli ještě jednou podívat do Londýna, kde jsme byli na Trafalgarském náměstí, viděli Tower Bridge a projeli se lodí po Temži.
Potom jsme k večeru nastoupili v Doveru na trajekt na cestu domů. Celý zájezd byl perfektní a rozhodně splnil naše očekávání. Velmi nás překvapilo, jak na nás byly rodiny milé a dobře se o nás staraly. A také jsme byli nadšeni ze suvenýru (většinou z Primarku ). Dále bychom chtěli poděkovat paní průvodkyni Markétě, za krásný zážitek z Anglie. A nakonec samozřejmě patří velké díky našim učitelům bez kterých by se zájezd ani neuskutečnil.
Moc se nám tam líbilo, byla to úžasná vzpomínka a zkušenost a doufáme, že se do Anglie jestě někdy podíváme.

Eliška Polánková a Denisa Illeková


Žáci ze ZŠ Žákovská se zúčastnili zájezdu do Anglie


Ve dnech 24. 10. – 30. 10. 2016 se naše škola ZŠ Žákovská zúčastnila poznávacího zájezdu do Anglie spojeného s výukou angličtiny. Po dlouhé cestě autobusem a plavbě lodí přes kanál La Manche jsme konečně dorazili do Eastbourne, který se stal naším přechodným bydlištěm. Naše znalosti anglického jazyka jsme otestovali v místní jazykové škole s anglickými kantory. Každý den nás čekaly zajímavé výlety po jižní Anglii, díky kterým jsme poznali anglickou kulturu, pohostinnost, věhlasné památky v Londýně a Brightonu, národní park s křídovými útesy Seven Sisters, prošli jsme Londýnská muzea, navštívili Sea Life Centre v Brightonu, významný anglický přístav v Portsmouth a užili si výhled na londýnskou metropoli z plavby lodí po řece Temži. Také nás čekala jízda proslulým Double Deckerem, procházka královským parkem Hyde Park a návštěva nejluxusnějšího a nejproslulejšího londýnského obchodního domu Harrods,ve kterém nakupuje i její veličenstvo britská královna Alžběta II.
Své komunikační schopnosti jsme si vyzkoušeli v hostitelských rodinách, seznámili jsme se s milými lidmi, historií města, poznali jejich životní styl a tradiční kuchyni. Také se upevnily naše kamarádské vztahy v kolektivu. Celý pobyt jsme si všichni náležitě užili a doufáme, že to není naše poslední návštěva Anglie.

Karolína Melnarová VIII. A
Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena