Pěvecké sbory - Ptáčata

ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

Vánoční koncert, 15. 12. 2016

Sbor Ptáčata se představil se svým krátkým vánočním repertoárem i na školním vánočním koncertě.Zpívání ve Frýdku - Místku

První soutěží v letošním školním roce bylo pro Ptáčata předvánoční zpívání v Lidovém domě ve Frýdku – Místku.

Sbor předvedl některé své vánoční skladby, ale také ty „normální“, které se zpívají po celý rok. Všichni účinkující dostali svačinku a pití a přívěšek na krk z keramiky.

Náš nejmladší sbor Ptáčata byl ceněn krásným STŘÍBREM!Vítání občánků

V neděli 27. 11. se zpěváci naší školy vydali na Zámek v Havířově, aby svým pečlivě připraveným programem zahrnujícím písně, básně a skladby o rodině uvítali do života malé občánky našeho města.

Za své pěvecké vystoupení a také hru na housle v podání Františka Bendy a Kristýnky Holubové a za krásný doprovod na flétnu od Adélky Barvíkové sklidily děti nejen potlesk od novopečených rodičů, ale také osobní a velkou pochvalu od Magistrátu města Havířova.


Všem zúčastněným zpěvákům moc děkuji a těším se na naše další jarní Vítání občánků.

ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

Jarní koncert, 2. 6. 2016

Dne 2. 6. 2016 se v Kulturním domě Leoše Janáčka konal jarní koncert naší školy pod názvem „O poklad ZŠ Žákovské“. Vystupovali tam žáci školy, kteří navštěvují pěvecké sbory.

Sbor Ptáčata, který vede p. uč. Jana Wichrová a navštěvují jej žáci prvních a druhých tříd, měl dobrý výběr písní v první polovině koncertu. Pro druhou polovinu koncertu si vybrali zpívanou pohádku o Koblížkovi.Vítáme opět občánky Havířova

Dubnové nedělní dopoledne jsme strávili opět zpěvem, a to při příležitosti slavnostního uvítání našich nejmenších občánků Havířova do života.

Děti 2. - 5. tříd si připravily pro tento nezapomenutelný zážitek pásmo básniček, písní, ukolébavek a zpestřily program i hrou na flétnu, za což patří dík jak Adélce Barvíkové, tak Nikolce Langové.Celostátní soutěž DPS v Orlové

Dne 7. dubna 2016 se konalo krajské kolo celostátní soutěže dětských pěveckých sborů v Orlové.

Sbor Ptáčata, nejmladší sbor školy složený ze zpěváčků 1. a 2. tříd, dokázal obstát ve velké konkurenci. Ptáčata se neztratila a vyzpívala si krásné stříbrné pásmo.
Vánoční koncert, 17. 12. 2015Máme zlato!

Dne 8. 12. 2015 se sbor Ptáčata zúčastnil soutěže DPS ve Frýdku - Místku v Lidovém domě. Konkurence nebyla veliká, ale i tak všechny potěšilo, že děti vyzpívaly ZLATO.

Vítání občánků

Tradičně jako každý rok i letos si děti připravily pro naše nejmenší spoluobčánky program na uvítání do života. "Vítání občánků" se uskutečnilo 8. 11. 2015 na Zámečku v Havířově.


V jejich podání zazněly ukolébavky a básně, které zpestřily obřad a podtrhly tento slavnostní okamžik. Poděkování patří jak malým zpěvákům, tak i rodičům za jejich spolupráci.

Něco z archivu:

Prezentace pěveckého sboru "Ptáčata"

Celostátní přehlídka DPS v Orlové

Dne 15.4.2014 se DPS Hlásek a Ptáčata zúčastnili regionálního kola celostátní soutěže DPS v Orlové. Oba tyto sbory si vyzpívaly "ZLATÉ PÁSMO". Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

• Soutěžní festival DPS ve Frýdku –Místku (11. 12. 2013) – Ptáčata si vyzpívala ZLATÉ PÁSMO.
Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena