Pěvecké sbory - Hlásek

Pěvecký sbor Hlásek navštěvují žáci 3. - 5. tříd a vede jej Mgr. Dana Kusinová. Žáci vyjíždějí na soustředění, které se koná v Rožnově pod Radhoštěm. Zde si kromě nácviku písní na koncerty a soutěže užijí také spoustu zábavy.

Každý rok vystupuje sbor na vánočním a jarním koncertě školy, zpívá při akcích pořádaných městem Havířovem. Každým rokem se účastní "Okresní přehlídky dětských pěveckých sborů", kde vždy získal velmi pěkné hodnocení poroty. Zúčastnil se regionálního kola celostátní přehlídky pěveckých sborů a mezinárodního festivalu pěveckých sborů "Svátky písní Olomouc".

Repertoár sboru se skládá nejen z písní lidových, ale děti si rády zazpívají i písně populární. Velice už se těší na to, až si budou moci opět při příležitosti konání krajského kola Celostátní přehlídky DPS v Orlové zazpívat své nové písně.


ŠKOLNÍ ROK 2017/2018


Zpíváme s choltickým vodníkem

Dne 11.- 12. 5.2018 vyjel DPS Hlásek na festival do Choltic u Pardubic pod názvem „Dětské sbory zpívají s choltickým vodníkem“.

Protože cesta byla daleká, zvolili jsme dvoudenní zpívání i s výletem. Cestou jsme se zastavili v Mladečských jeskyních, které jsme si prohlédli a po odpočinku a vydatné svačině jsme pokračovali do Pardubic. Tam jsme si prohlédli náměstí, Zelenou bránu, navštívili obchůdky s pardubickým perníkem a nesměla chybět ani návštěva McDonaldu. Ubytovali jsme se ve velmi pěkné vojenské ubytovně. Ráno nás opět vítalo sluníčko a my vyrazili do Choltic.

Zpívali jsme v kapli choltického zámku společně s dalšími 11 sbory. Vystoupení se nám podařilo, krásně jsme zvládli i galakoncert na nádvoří a také společné vystoupení všech sborů se skladbou „Kočár“. Zúčastnili jsme se i doprovodného programu pro děti zúčastněných sborů na zámku a v parku. Spokojeni, i když velmi unaveni od ostrého sluníčka, jsme se odpoledne vraceli zpět do Havířova. Náš výlet se zpíváním se vydařil, všem se líbil.

Poděkování patří všem dětem, které na tomto festivalu podaly super výkon. Těšíme se na další akci!

Soustředění DPS Hlásek

Dne 20.-22. 3.2018 pojedou děti na výjezdní pěvecké soustředění do penzionu Šance – Nová Ves, Frýdlant nad Ostravicí

Odjezd: 20.3.2018 v 8,00 hod. od školy (sraz u školy v 7,45 hod.)
Příjezd: 22.3.2018 asi ve 12,15 hod. ke škole
Tel.číslo: D.Kusinová - 724 140 030
Nezapomeň: průkazku pojištěnce, prohlášení rodičů o bezinfekčnosti, léky, které dítě bere pravidelně – popis na krabičce či přiloženém papíru ( léky s popisem dát do sáčku, který vybereme u autobusu), igelitový sáčet do autobusu, Kinedryl – pokud potřebuješ
S sebou:
- oblečení na ven (teplé)
- domácí oblečení ( tepláky, elasťáky, pohodlné triko a mikinu)
- přezůvky!!
- pyžamo
- pláštěnku nebo deštník
- noty!!!! + noty na Budulínka
- blok, sešit
- společenskou hru, karty, knihu
- hygienické potřeby
- ručník
- pastelky, voskovky, fixy, psací potřeby, nůžky, lepidlo, pravítko
- malou plastovou láhev na čaj
- kapesné – dle uvážení rodičů
- DVD – pěkný dětský film, pohádka, ( která je ještě méně známá)
- Mobil, tablet - pouze na vlastní zodpovědnost!!!

Na příjemný pobyt s Vámi se těší Dana Kusinová

Vánoční koncert

Tak jako každý rok sbory naší školy připravily Vánoční koncert, který se konal 14. prosince 2017 v evangelickém kostele v Havířově - Bludovicích.

Všechny tři sbory se představily se svým programem, který v tu pravou chvíli navodil vánoční atmosféru. Krása střídala nádheru a nejedno oko nezůstalo suché. I hosté z partnerské školy ze slovenského Klokočova nás opět potěšili svou famózní hrou na heligonky a letos poprvé taky na housle, za což sklidili obrovský potlesk. Letos poprvé také DPS Hlásek s nimi nacvičil společné vystoupení dvou koled za doprovodu heligonek.

Průvodní slovo měli žáci naší školy: Ondřej Běčák a Veronika Ptaková, Petr Liška a Klára Kaločová. Na konci koncertu nechyběla přání pastora Vladislava Volného, a zpívání společných koled. Důkazem toho, že byl koncert překrásný, byly úsměvné tváře všech zúčastněných.

Vánoční zpívání v MŠ PARAPLÍČKO

Dne 12.12.2017 zpěváčci DPS Hlásek navštívili MŠ Paraplíčko. Přišli potěšit svým zpěvem a navodit vánoční atmosféru. To se jim podařilo, předvedli svůj vánoční program a děti z MŠ si s nimi společně zazpívaly nejznámější koledy. Za odměnu děti z DPS Hlásek dostaly velký kornout plný sladkostí.

Zpívání ve Frýdku – Místku

Dne 5. 12. 2017 si DPS Hlásek zajel zazpívat a zasoutěžit na festival DPS ve Frýdku – Místku.
Sbor předvedl svůj program, který se mu velmi podařil. Dovezl si krásné ocenění a to – stříbrné pásmo. Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.


ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

Soustředění
Ve dnech 1. - 3. 3. 2017 se uskutečnilo opět pěvecké soustředění DPS Hlásek. I letos jsme vyjeli do Rožnova pod Radhoštěm, kde se nám v penzionu Vinium moc líbí a rádi se tam vracíme.

Celé tři dny se hodně zpívalo a připravoval se hudební program pro soutěže, ale také na náš Jarní koncert. Nechyběla ani zábava. Vyráběli jsme „Veselého pejska“, děti si vyzkoušely enkaustiku a vyrobily velmi originální obrázky. Navštívili jsme svíčkárnu, kde jsme si zakoupili krásné voňavé dárečky. Protože nám počasí přálo, děti stavěly v blízkém lesíku přístřeší pro malá lesní zvířátka. Na závěr nechyběl ani karneval s různými napínavými soutěžemi. Na tomto soustředění jsme se pobavili, ale také nacvičili náš hudební program.

Vánoční koncert školy, 15. 12. 2016
Tak jako každý rok sbory naší školy připravily Vánoční koncert, který se konal 15. prosince v evangelickém kostele v Havířově - Bludovicích.

Letošní koncert zahájilo kvarteto rodiny Bendových, kdy jsme měli poprvé možnost, slyšet v kostele krásné tóny hry na harfu. Všechny tři sbory se představily se svým úžasným repertoárem, který v tu pravou chvíli navodil vánoční atmosféru. Krása střídala nádheru a nejedno oko nezůstalo suché. I hosté z partnerské školy ze slovenského Klokočova nás opět potěšili svou famózní hrou na tahací harmoniky, za což sklidili obrovský potlesk.

Na konci koncertu nechyběla přání pastora Vladislava Volného, a zpívání společných koled. Důkazem toho, že byl koncert překrásný, byly úsměvné tváře příchozích.Zpívání ve Frýdku - Místku
Jako každý rok, i letos si Hlásek zajel zasoutěžit s jinými sbory do Lidového domu ve Frýdku – Místku.

Sbor předvedl některé své vánoční skladby, ale také ty „normální“, které se zpívají po celý rok. Myslím, že si to všechny děti užily na pódiu i mimo něj. Všichni účinkující dostali svačinku a pití a přívěšek na krk z keramiky.

Hlásek si vyzpíval ZLATO! Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.ROK 2015/2016

I v tomto školním roce potěšily děti svým zpěvem na několika akcích. DPS Hlásek se může pochlubit svým novým sborovým oblečením, které nám ušila paní Marcela Klimšová, za což jí moc děkujeme! I v tomto školním roce je sbormistryní Dana Kusinová a korepetitorkou Jana Wichrová.

Hlásek zpíval v Uničově

Z krajské postupové přehlídky soutěže DPS byl DPS Hlásek vyslán do celostátního kola v Uničově, které se konalo 27. - 29. 5. 2016. Program byl velmi náročný a pestrý.

Hned v pátek se Hlásek představil se svým programem na slavnostním koncertě. Sobotní dopoledne bylo odpočinkové. Děti navštívily Muzeum vězeňství, kde si také vyráběly náramky, zkusily si napsat dopis tuží a brčkem, zastřílely si ze samostřílu a prohlédly si starověké mučící nástroje. Navštívily kino a shlédly film ZOOTRIPOLIS, který všechny zaujal. Odpoledne již bylo opět ve víru zpěvu. Nejdříve jsme si vyposlechli muzikálek "Komárova ženitba", potom jsme se zaposlouchali do krásných skladeb v podání DPS Jitro z Hradce Králové. Odpolední program vrcholil na Masarykově náměstí, kde si společně zazpívalo 16 sborů z celé ČR dvě skladby. Zpestřením bylo společné vystoupení dechové muziky Haná a 16 dětských sborů s písní "Šly panenky silnicí".

Celá akce vyvrcholila večerním slavnostním koncertem, kde se představilo všech 16 sborů. Každý si odnesl ocenění a drobné dárky. V neděli jsme se spokojeni a plni nových zážitků vraceli spokojeně domů.

Děti byly úžasné a poděkování si zaslouží také p.uč. D. Kusinová, J. Wichrová, D. Bastová a M. Jurášková.

Hlásek zpíval v Brně

Dne 29. 4. 2016 se DPS Hlásek rozjel do BRNA na festival "Petrklíč – vítání jara dětským zpěvem". Slavnostní koncert tohoto festivalu se konal v Červeném kostele, kde se zpívání našim zpěváčkům moc povedlo. Tento výjezd jsme dětem zpříjemnili výletem do brněnské ZOO, kde slunečné počasí umocnilo naše krásné zážitky. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u motorestu Rohlenka, kde jsme se posilnili a spokojeni vyrazili zpět do Havířova. Naše cesta byla úspěšná a těšíme se na další akci.


Hlásek zpíval na vernisáži

"Havířov - 60 let a stále nejmladší" je název výstavy, kterou k 60. výročí založení města připravili zaměstnanci Státního okresního archivu v Karviné.

Vernisáž, na které zpívaly děti DPS Hlásek, byla připravena na čtvrtek 3. prosince v 17.00 hodin, předvečer výročí, samotná výstava potrvá jeden rok. Zpívání bylo velmi úspěšné.

Vánoční akordy v Ostravě

Dne 12. 12. 2015 se sbor Hlásek zúčastnil prestižní soutěže "Vánoční akordy" v Ostravě. I přesto, že to máme "za bukem", je to velmi prestižní celostátní soutěž dětských pěveckých sborů z celé naší republiky.

Ve veliké konkurenci se sboru Hlásek podařilo získat Stříbrné pásmo. Moc nás potěšilo, že sbor Hlásek vyhrál cenu Vyvolávač deště, což je veliká trubice, která svým zvukem připomíná padající déšť.


Jsme moc rádi, že jsme se této soutěže mohli zúčastnit a nástroj, který jsme vyhráli určitě uvidíte a uslyšíte na nějakém koncertu naší školy. Sboru moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v jiných soutěžích.

Přehlídka sborů ve Frýdku - Místku

Dne 8.12.2015 se sbor Hlásek zúčastnil soutěže DPS ve Frýdku - Místku v Lidovém domě. Vyzpíval si ZLATO. Gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci a doufáme, že to byla krásná první vlaštovka a celý rok se nám bude takto dařit.


Vánoční koncert

Tak jako každý rok sbory naší školy připravily Vánoční koncert, který se konal 17. prosince v evangelickém kostele v Bludovicích.

Tento rok byl ale koncert malinko jiný. U oltáře, kde sbory vždy zpívají, vyrostlo obrovské a vysoké pódium. Zprvu jsme tím byli všichni poněkud zaskočeni, ale v průběhu koncertu se všechny pochybnosti rozplynuly a pódium bylo kvitováno s povděkem.

"Tím nejkrásnější dárkem je rozzářený dětský úsměv". To bylo motto letošního koncertu, a že jsme si těch nádherných úsměvů užili. Už úvodní píseň Adeste Fideles vyloudila úsměv na tváři. Zástupci všech tří sborů a jejich sbormistryně si připravili takovou malou ukázku z filmu Anděl Páně. A dokonce i anděl Petronela byl vykázán pro svůj velmi falešný zpěv.

Potom se představily všechny tři sbory se svým úžasným repertoárem. Krása střídala nádheru a nejedno oko nezůstalo suché. I hosté z partnerské školy ze slovenského Klokočova nás opět potěšili svou famózní hrou na tahací harmoniky.

Na konci koncertu nechyběla přání a zpívání společných koled. Důkazem toho, že byl koncert překrásný, byly úsměvné tváře návštěvníků koncertu. Úsměv je světlo, které při pohledu do očí prozradí, že srdce je doma.

Zpěváček - městské kolo

Každoročně se na jaře koná soutěž Zpěváček. V letošním roce se v městském kole umístili:
II. kategorie
Kristýna Holubová - 1. místo

III. kategorie
Veronika Ptaková - 1. místo
Ondřej Běčák - 2. místo
Nina Špoková - 3. místo

dua,tria 1.st.
Kristýna Holubová, Anna Františáková, Veronika Ptaková - 1. místo

Zpěváček - regionální kolo

Kristýna Holubová - 2.místo
Veronika Ptaková - 2. místo a návrh na postup do celostátního kola
trio K. Holubová, A. Františáková, V. Ptaková - 1. místo.

Velká gratulace!

Přehlídka DPS v Orlové

Dne 7. 4. 2016 proběhla krajská přehlídky celostátní soutěže DPS v Orlové. DPS Hlásek si vyzpíval ZLATÉ PÁSMO. Všem zpěváčkům gratulujeme!


ROK 2014/2015

Máme zlato!

Dne 25. 3. 2015 proběhl jubilejní 25. ročník Krajské přehlídky dětských pěveckých sborů v Orlové, kterého se zúčastnil i sbor Hlásek.

V jejich kategorii se představili zpěváci z Orlové, Karviné nebo Nového Jičína. Tříčlenná porota ve složení G. Šařecová, doc. J. Spisar, PhD., MgA. Y. Galatenko ocenila sbor ZLATÝM pásmem a děti se tak vracely zpět s radostí a nadšením.

Festival DPS ve Frýdku - Místku

Dne 9.12. 2014 se všechny naše sbory – Ptáčata, Hlásek a Rozmarýnek – zúčastnily Festivalu dětských pěveckých sborů ve Frýdku – Místku v Katolickém domě. Byl to již 12. ročník soutěže. My se zúčastnili počtvrté.

Jako každý rok, i letos Hlásek soutěžil se svým nacvičeným programem na vánoční koncert školy. V konkurenci 9-ti sborů z Frýdku – Místku a okolí si zkušený Hlásek přivezl ocenění nejvyšší – zlato!

ROK 2013/2014 – DPS Hlásek


V tomto školním roce ve sboru zpívá 60 dětí. Korepetitorkou sboru je Mgr. Jana Wichrová.

Akce:
• Soutěžní festival DPS ve Frýdku –Místku (11. 12. 2013) – Hlásek si vyzpíval ZLATÉ PÁSMO.

• Pěvecká soutěž jednotlivců "Skřivánek" – Ostrava- Poruba, V.Ptaková - 3. místo
• Pěvecká soutěž jednotlivců "Zpěváček 2014" – městské kolo Havířov:
1.místo - Ondřej Běčák
1.místo - Veronika Ptaková
3.místo - Terezie Tonková

• 3. - 5. března proběhlo soustředění DPS Hlásek v Rožnově pod Radhoštěm. Všem se moc líbilo!!!!

Připravované akce :
• 2. 4. regionální kolo pěvecké soutěže "Zpěváček 2014" Karviná – V. Ptaková, O. Běčák
• 11. 4. festival DPS "Petrklíč – otvírání jara zpěvem" – Brno
• 15. 4. regionální kolo celostátní soutěže DPS Orlová
• 12.6. Školní akademie k 50.výročí založení školy

Soustředění DPS Hlásek se uskutečnilo ve dnech
3. - 5. 3. 2014 v Rožnově pod Radhoštěm.

Zúčastnilo se ho 57 dětí.

Tak jako každým rokem i letos DPS Hlásek vyjel na své pěvecké soustředění do Rožnova. Oblíbili jsme si penzion "Vinium", protože je v pěkném prostředí, dobře tam vaří (podle slov dětí) a také nám vyhovují prostory pro zpívání i jiné aktivity.

A jak se na soustředění líbilo dětem???? Cituji: "Soustředění jsme si moc užili, všechny paní učitelky na nás byly velmi milé. Bylo tam spoustu zajímavých a promyšlených aktivit. Zpívali jsme, stavěli lesní domky pro zvířátka, vyráběli přáníčka z čajových pytlíků. Také jsme se seznámili s enkaustikou – vytváření obrázků pomocí voskovek a žehličky. Nechyběl ani pobyt na čerstvém vzduchu a návštěva voňavé svíčkárny. Večer jsme si zpříjemnili soutěží MISS, MISSÁK - ROŽNOV POD RADHOŠTĚM . Ostatní děli dělaly porotu a přišly v nádherných maskách. Soutěžili jsme, tancovali a bylo plno legrace. Nechyběl ani balónkový tanec. Poslední den byl taky fajn, spousta z nás byla odměněna diplomy a dárečky za různé soutěže. Byli jsme smutní, že už zase musíme odjet domů. Bylo to moc fajn, moc se mi líbilo!"

I my, učitelky, jsme měly radost, že vše dobře dopadlo, že se dětem na soustředění líbilo a hlavně, že jsme viděly na tvářích našich zpěváčků jen úsměv.

Festival PETRKLÍČ, duben 2014

Dne 11.4. 2014 vyjel DPS Hlásek do Brna, kde si s úspěchem zazpíval na festivalu Petrklíč. Tento festival jsme si zpříjemnili výletem na hrad Špilberk, který se dětem moc líbil a také si mohly prohlédnout Brno a velikonoční trhy. Domů jsme se vraceli spokojeni a plni zážitků.

Celostátní přehlídka DPS v Orlové, duben 2014

Dne 15.4.2014 se DPS Hlásek a Ptáčata zúčastnili regionálního kola celostátní soutěže DPS v Orlové. Oba tyto sbory si vyzpívaly "ZLATÉ PÁSMO". Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

Dubnové úspěchy Hlásku, 2013

Dne 6.4.2013 se DPS Hlásek zúčastnil krajské soutěže Chrám i tvrz Ve Vsetíně, kde si ve velké konkurenci vyzpíval 3. místo.

Dne 12.4.2013 DPS Hlásek zpíval v regionálním kole celostátní soutěže DPS v Orlové, odkud si přivezl stříbrné pásmo.


Soustředění DPS Hlásek v Rožnově pod Radhoštěm
25. - 27. 2. 2013Zpívání ve Frýdku - Místku, 11. 12. 2012

Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena